Twoja przeglądarka jest już nieaktualna.

Internet Explorer 6 nie obsługuje aktualnych standardów i nie wyświetla poprawnie tej strony.

Aby móc przeglądać tę stronę, prosimy o zaktualizowanie przeglądarki na najnowszą wersję lub użycie innej przeglądarki.

Tutaj znajdziesz listę najpopularniejszych przeglądarek. Kliknij na jeden z symboli, aby przejść na stronę z możliwością pobrania danego programu:

Kontynuuj pomimo to¹
¹Mogą wystąpić problemy z wyświetlaniem i awarie przeglądarki.
Wprowadzenie
Premium
Sojusze
BB-Code
Inne informacje
Gracz
Osady
Budynki
Jednostki
Mapa

Budynki

Budynki są konieczne, by rozwijać się w grze. Pośród wielu różnych funkcji, produkują one również surowce, które umożliwiają następnie przeprowadzanie różnych akcji takich jak budowanie jednostek w koszarach czy handel na rynku.

Dostępne są następujące budynki:

Wybuduj

Aby wybudować budynek, należy z menu wybrać Zamek. W widoku zamku należy następnie wybrać jeden z dostępnych budynków. Zaskutkuje to wydaniem odpowiedniej ilości surowców a budowa budynku rozpocznie się. Budowa trwa przez pewien czas. Dopiero po jego zakończeniu budynek zaczyna funkcjonować. Budowa może zostać przerwana w każdym momencie. Spowoduje to zwrócenie zainwestowanych surowców.

Jedynie jeden budynek może być budowany w każdej osadzie. Można jednakże ustawić kolejkę budowania. Budowa budynków z kolejki rozpocznie się automatycznie po zakończeniu budowy poprzedniego budynku wg kolejności ich występowania w kolejce. Należy jednak mieć na uwadze, że budowa budynków z wykorzystaniem kolejek powoduje zwiększenie kosztów budowy trzeciego i kolejnych budynków w kolejce. Dodatkowy koszt budowy nie zostanie zwrócony nawet jeśli anulujesz budowę. Jeśli jednak wykupisz konto premium, kolejka budowania będzie bezpłatna i nielimitowana.


Dodatkowe koszta rosną eksponencjalnie. Oto przegląd kosztów:

Budynki dodatkowe koszty
1 0%
2 0%
3 0%
4 25%
5 56%
6 95%
7 144%
8 205%
9 281%
10 376%

Technologia

Budynki gracza oraz jego możliwości zaprezentowane są w drzewie technologii. Oznacza to, że by wybudować jakiś budynek, gracz musi najpierw spełnić wszystkie wymagania. W ten sposób możliwości rozwoju gracza wzrastają wraz z budową kolejnego budynku.Poziom 1
Poziom 50
Poziom 1
Poziom 50
Poziom 1
Poziom 3
Poziom 5
Poziom 50
Poziom 1
Poziom 3
Poziom 50
Poziom 1
Poziom 50
Poziom 1
Poziom 50
Poziom 1
Poziom 30
Poziom 1
Poziom 5
Poziom 30
Poziom 1
Poziom 20
Poziom 1
Poziom 5
Poziom 1
Poziom 10
Poziom 1
Poziom 5
Poziom 1
Poziom 30
Poziom 1
Poziom 30
Najwyższy poziom
Poziom 1

Budynki


Zamek
Zamek jest sercem osady. Zapewnia mieszkańcom bezpieczeństwo w czasie wojny. Jest również miejscem gdzie rzemieślnicy i budowniczowie pracują razem by wybudować nowe budynki lub rozbudować już istniejące. Im większy zamek, tym więcej budowniczych może tam pracować. To również oznacza, że budynki mogą być wybudowane szybciej. Gdy tylko zamek będzie na poziomie 15, będziesz mógł wyburzać budynki.

Kamieniołom
W kamieniołomie głazy są rozdrabniane i przetwarzane w kamienne bloki. Te bloki mogą być później użyte do budowania budynków lub do produkcji oddziałów w koszarach. Im bardziej rozbudujesz kamieniołom, tym więcej kamieniarzy możesz zatrudniać i szybciej przetwarzać skały w kamienne bloki.

Tartak
Czy jest potrzebne jako struktura budynków lub dla tarcz i broni: Drewno jest surowcem, który jest najbardziej potrzebny w Twoich osadach. W tartaku drzewa z pobliskiego lasu są przetwarzane i udostępniane budowniczym i kowalom. Im bardziej rozbudowany jest tartak, tym więcej robotników może być zatrudnionych by przetwarzać surowe drzewo.

Kopalnia rudy
Nawet najlepsi wojownicy nie mogą uczestniczyć w bitwie bez dobrej zbroi i ostrego ostrza. W kopalni rudy, żelazo jest wykopywane z ziemi i przetwarzane. Jeśli rozbudujesz swoją kopalnię będziesz mógł zatrudnić więcej robotników i będą oni mogli pracować szybciej.

Magazyn
W magazynie surowce są bezpieczne od wiatru i pogody. Upewnij się, że ma zawsze wystarczającą ilość miejsca, inaczej ważne surowce zostaną utracone. Niestety Twoje surowce nie są bezpieczne przed rabusiami - potrzebujesz do tego kryjówki.

Kryjówka
Mieszkańcy Twoich osad nie mogą zawsze bronić swoich domów. Dlatego też trzymają swoje skarby w sekretnym miejscu. Te kryjówki są bezpieczne przed rękami złodziei i oczami szpiegów.

Młyn
Owoce pól są mielone w młynie. Młynarz zaopatruje Twoje osady w mąkę, tak by żaden obywatel w królestwie nie musiał cierpieć z głodu. Wszyscy Twoi robotnicy i wojsko chcą być wyżywieni. Możesz więc zatrudnić tylko tylu, ile Twój młyn może zaopatrzyć.

Koszary
W koszarach panują twarde reguły i surowe traktowanie by nauczyć dyscypliny, i taktyki. Wojownicy są tu szkoleni by lojalnie służyli swojemu królowi. Możesz ich również wysyłać na bitwę, gdzie staną po Twojej stronie z całą swoją odwagą i honorem. Im bardziej rozbudujesz swoje koszary, tym bardziej zaawansowane staną się Twoje jednostki.

Mur miejski
Mocne mury miejskie strzegą mieszkańców przed głodnymi wilkami jak również przed atakami wrogów. Gdy miasto jest bronione mur wzmacnia (w zależności od stopnia rozbudowy) siłę bojową rodzimych wojsk.

Hodowla osłów
W hodowli osłów są hodowane lojalne zwierzęta, które cierpliwie będą nosić dla Ciebie ciężkie ładunki. Im większa hodowla, tym więcej osłów może być wyhodowanych.

Rynek
Na rynku panuje zgiełk rozmaitych aktywności. Handlarze z daleka i z bliska robią tu interesy. Surowce są tu kupowane lub wysyłane w długie podróże. Osły przewozowe, które możesz wziąć z hodowli osłów troszczą się o transport. Im bardziej Twój rynek jest rozbudowany, tym więcej możesz handlować i tym więcej jest miejsca na stragany i osły, które mogą być obładowane towarami.

Alchemik
W kuchni alchemika wytwarzane są zadziwiające rzeczy. Podczas poszukiwania kamienia filozoficznego, można również znaleźć - oprócz wstrętnie pachnących mikstur - mnóstwo użytecznych rzeczy. Im większe jest Twoje laboratorium, tym bardziej udane będą badania.

Dwór
Hrabiowie są lojalnymi wasalami, którzy prowadzą codzienne interesy królestwa w Twoim imieniu. Jeśli obejmą swoje stanowisko w nowej osadzie, będą potrzebowali złotej zbroi, jako symbolu ich władzy. Potrzebną złotą zbroję możesz wykuć u złotnika.

Złotnik
U złotnika możesz wykuć złote zbroje. Potrzebne są one do powołania nowych hrabiów. A ponieważ każdy z hrabiów marzy o posiadaniu bogato zdobionej zbroi, tym samym zwiększają się koszty z każdą dodatkową zbroją.

Pomnik
Wspaniały posąg stoi pośrodku osady i przypomina mieszkańcom oraz wędrowcom o Twoim królewskim splendorze. Nie tylko przepełnia on naszych wojowników dumą, ale również rozpościera aurę mocy daleko po za granicę kraju. Pomnik wzmacnia fortyfikacje o 50%. Może być postawiony dopiero wtedy, gdy wszystkie budynki zostaną maksymalnie rozbudowane.

Wersja 3.4.1
wygenerowany w 5 ms Czas serwera: 09:48:10